gniazdo jack w laptopie

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
daro326
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 66
Rejestracja: 11 września 2011, 02:53

gniazdo jack w laptopie

Post autor: daro326 »

Witam
Czy orientuje się ktoś ile może kosztować wymiana gniazda jack (słuchawkowego) w laptopie?
Z góry dziękuję za informacje :)
Awatar użytkownika
GCN
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 267
Rejestracja: 30 lipca 2008, 18:39

Re: gniazdo jack w laptopie

Post autor: GCN »

Tańszym i prostszym rozwiązaniem jest zakup karty dźwiękowej podpinanej przez USB. Nie trzeba sterowników, ma wyjście na słuchawki lub głośniki oraz mikrofon. A także regulację głosu. Wpinasz i działa. http://allegro.pl/listing/listing.php?b ... iękowa+usb
daro326
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 66
Rejestracja: 11 września 2011, 02:53

Re: gniazdo jack w laptopie

Post autor: daro326 »

dzięki za pomoc
lukaso
Guru
Guru
Posty: 107
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:06

Re: gniazdo jack w laptopie

Post autor: lukaso »

ale taka karta na USB jest strasznie nie wygodna. po za tym podejrzewam, że jakość dźwięku z takiego czegoś za 5 złotych może nie być zbyt powalająca :)
praktycznie każdy serwis komputerowy (serwis, nie "wymienialnia" elementów) powinien Ci to zrobić, samo gniazdo to dosłownie koszt kilku-kilkunastu złotych, reszta to wiedza :D

a pro po "wymienialni"... siostra miała problem z laptopem samsung, oddała go do dużej, znanej w całym kraju firmy komputerowej na likerkę "K".
komputer nie chciał się uruchomić, czasami system się uruchamiał, ale były same ikonki, bez nazw, nic się nie dało zrobić, po czym po około 20 sekundach poprostu umierał. "serwisanci" stwierdzili, że uszkodzona jest płyta główna, jej koszt to 600 (albo 700, nie pamiętam) zł + usługa wymiany 100 zł....
nie wydawało mi się, że aż tak jest to poważna awaria, wymontowałem więc z niego dysk twardy, włożyłem do obudowy na dysk zewnętrzny, podłączyłem do mojego komputera, zgrałem pliki, złożyłem laptopa i zrobiłem format i instalacje systemu... co się okazało? komputer do dziś śmiga bez najmniejszych kłopotów!!! wszystko było sprawne, a chcieli ją naciągnąć na 700-800 zł...
Po co wziąć 150 zł (w moim mieście taka cena w serwisach) za zgranie plików i format, skoro można zrobić to samo + powiedzieć, że wymieniło się płytę za 700...
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: gniazdo jack w laptopie

Post autor: nitro »

lukaso w takiej sytuacji, pierwszą rzeczą jest wgranie świeżego systemu a nie noszenie po serwisach :P
lukaso
Guru
Guru
Posty: 107
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:06

Re: gniazdo jack w laptopie

Post autor: lukaso »

ja to wiem, siostra niekoniecznie :D
daro326
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 66
Rejestracja: 11 września 2011, 02:53

Re: gniazdo jack w laptopie

Post autor: daro326 »

właśnie też obawiam się że takie urządzenia kupowane po taniości się nie sprawdzą i fakt nie będzie to zbytnio wygodne
w Jaśle jest może jakiś serwis laptopów?
Awatar użytkownika
GCN
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 267
Rejestracja: 30 lipca 2008, 18:39

Re: gniazdo jack w laptopie

Post autor: GCN »

Kilku moich znajomych ma taką kartę i niczym nie ustępuje ona takiej wbudowanej w płytę laptopa. Można kupić lepszą i droższą. Nie namawiam ale sam jestem ciekaw ile wezmą w serwisie za taką usługę.
Parasol
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 303
Rejestracja: 2 lutego 2007, 19:51
Lokalizacja: Jasło

Re: gniazdo jack w laptopie

Post autor: Parasol »

Te tanie karty dźwiękowe bardzo często są lepsze niż te wbudowane w laptopa - ważne, by byłe sprawne.
Z jasielskich serwisów, które mogą sobie poradzić (czyli zdobyć odpowiednie gniazdo) mogę polecić Mobilserwis: http://www.mobilserwis.pl/
daro326
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 66
Rejestracja: 11 września 2011, 02:53

Re: gniazdo jack w laptopie

Post autor: daro326 »

gdzieś na weekendzie pójde do serwisu jak tylko się dowiem jaka cena to napisze
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: gniazdo jack w laptopie

Post autor: zielony87 »

lukaso pisze:ale taka karta na USB jest strasznie nie wygodna. po za tym podejrzewam, że jakość dźwięku z takiego czegoś za 5 złotych może nie być zbyt powalająca :)
praktycznie każdy serwis komputerowy (serwis, nie "wymienialnia" elementów) powinien Ci to zrobić, samo gniazdo to dosłownie koszt kilku-kilkunastu złotych, reszta to wiedza :D

a pro po "wymienialni"... siostra miała problem z laptopem samsung, oddała go do dużej, znanej w całym kraju firmy komputerowej na likerkę "K".
komputer nie chciał się uruchomić, czasami system się uruchamiał, ale były same ikonki, bez nazw, nic się nie dało zrobić, po czym po około 20 sekundach poprostu umierał. "serwisanci" stwierdzili, że uszkodzona jest płyta główna, jej koszt to 600 (albo 700, nie pamiętam) zł + usługa wymiany 100 zł....
nie wydawało mi się, że aż tak jest to poważna awaria, wymontowałem więc z niego dysk twardy, włożyłem do obudowy na dysk zewnętrzny, podłączyłem do mojego komputera, zgrałem pliki, złożyłem laptopa i zrobiłem format i instalacje systemu... co się okazało? komputer do dziś śmiga bez najmniejszych kłopotów!!! wszystko było sprawne, a chcieli ją naciągnąć na 700-800 zł...
Po co wziąć 150 zł (w moim mieście taka cena w serwisach) za zgranie plików i format, skoro można zrobić to samo + powiedzieć, że wymieniło się płytę za 700...

Sporo firm tak kosi nie tylko w branży informatycznej - niektórzy mechanicy i nie tylko też- z drugiej strony wynika z tego,że coś z dyskiem było albo z systemem,a oni muszą wyjść też na swoje :P Już pomijając fakt,że na idiotach - jak ktoś nie jest kryształowo uczciwy - można dużo zarobić,a nie opłaca się zupełnie przyznawać im,że ich problem był trywialny (no tak - był,ale było do niego potrzeba serwisanta,więc chociażby zgranie z dysku itd zawracanie d... powinno kosztować proporcjonalnie więcej) - trzeba pamiętać,że im większy serwis tym mniejsze mogą być kompetencje większości serwisantów.No nie bądźmy dziecinni.Naprawdę wierzycie,że ludzie z wieloletnim doświadczeniem z hardware i jego naprawą pracują dla jakiejś większej firmy od n-lat za te nędzne grosze bez awansu czy założenia własnej firmy :?: Serio :?: Moim zdaniem sporo jest pewnie osób co zaczynają w tym biznesie albo nie mają wielkiego doświadczenia,bo naprawdę w informatyce bywają trudniejsze rzeczy...

No i @Nitro ma rację.Podstawowe remedium na problemy z komputerem - zwłaszcza tym z Windows - to REINSTALACJA.Jak nie ma antywirusa to właściwie częsta reinstalacja...

@GCN - nie szkoda gniazda USB ? Lapki mają ich naprawdę mało,podepniesz mysz,dysk zewnętrzny/cd, 1/2 pendrive (zależy jak umiejscowione i jaka wtyczka) i koniec. Ok widziałem i takie lapki co mają 6 gniazd w sklepach,ale mimo wszystko.Poza tym przy lapkach to nie jest aż tak wygodne i bezpiecznie jak masz gniazdo np. z boku - kwestia nieodpowiedniego urządzenia i nieodpowiedniej pozycji,chwila bezmyślności i w skrajnym wypadku w chwili głupoty można uszkodzić urządzenie albo spróbować wyłamać gniazdo. Od lat używam lapków (już może zbyt instynktownie,jak przedłużenia ręki) i kilka razy w ostatniej chwili się zorientowałem że bezmyślnie i machinalnie postępując robię coś niebezpiecznego przez co mógłbym sprzęt uszkodzić...
Awatar użytkownika
GCN
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 267
Rejestracja: 30 lipca 2008, 18:39

Re: gniazdo jack w laptopie

Post autor: GCN »

Ja tylko wskazałem alternatywne rozwiązanie problemu. Myślę, że wymiana będzie kosztować więcej niż taka karta. Co do tych wyjść USB to chyba lekko przesadziłeś. Mysz OK ale jeżeli ktoś ma napęd optyczny w laptopie nie podłącza zewnętrznego, dwa pendrivy na raz tylko w sporadycznych przypadkach, dysk zewnętrzny także od czasu do czasu, drukarkę bezprzewodowo. Jeżeli jeden port USB będzie zajęty przez kartę dźwiękową to chyba nie tak wielka strata przy 4-6 portach. Chyba, że jest to stary laptop, które to miały 1 lub 2 porty USB.
lukaso
Guru
Guru
Posty: 107
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:06

Re: gniazdo jack w laptopie

Post autor: lukaso »

to jeszcze dodam coś od siebie :) mój laptop np. ostatnio częściej służy mi jako komputer stacjonarny - mam podłączony monitor, wzmacniacz, klawiaturę, mysz bezprzewodową, drukarkę i zostaje mi jeden port USB i z doświadczenia mówię, że często tych portów mi brakuje... :)
Awatar użytkownika
GCN
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 267
Rejestracja: 30 lipca 2008, 18:39

Re: gniazdo jack w laptopie

Post autor: GCN »

Monitor przez HDMI drukarkę przez WIFI rozwiązań jest wiele a nie tylko porty USB. Można także dokupić HUB USB, także nie są drogie.
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: gniazdo jack w laptopie

Post autor: zielony87 »

GCN pisze:Ja tylko wskazałem alternatywne rozwiązanie problemu.
A ja tylko podaję jego słabość,do ciebie przecież nic nie mam :piwo:
Hub USB jest faktycznie niezły,ale sajgon zaczyna się wtedy jak te urządzenia biorą z gniazda przy okazji zasilanie - wtedy musi być hub aktywny czyli taki z własnym zasilaczem niestety... Wspominam,bo na pasywnym można kasę stracić niepotrzebnie - a on jest dobry,ale nie aż tak... Co zaś do napędu CD... Mój lapek to staruszek ma już tych lat z 4, nie wiem dlaczego napędy w lapkach padały mi dwukrotnie jako pierwsze - może niewłaściwa konserwacja,może częste robienie backupa :?:
ODPOWIEDZ