Wyprawka do przedszkola

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
Melisandre
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 27 sierpnia 2013, 14:42

Wyprawka do przedszkola

Post autor: Melisandre »

Witam wszystkich zainteresowanych tematem oraz tych, którzy zechcą wypowiedzieć się w owym wątku i udzielić niezbędnych informacji.
Od najbliższego roku szkolnego posyłam swoją pociechę do państwowego przedszkola. Ponieważ nie odbyło się jeszcze ani jedno zebranie informacyjne, chciałabym zapytać tych, którzy coś już wiedzą na ten temat, co powinno wchodzić w skład tzw. "wyprawki" przedszkolaka.
Zdaję sobie sprawę z tego, że w każdym przedszkolu są inne wymagania, aczkolwiek może znajdzie się osoba, która udzieli mi kilku rad. Chciałabym pomału skompletować niezbędne rzeczy, zwłaszcza, że już od przyszłego tygodnia zaczyna się rok szkolny.
Dodam jeszcze, że moja pociecha zacznie uczęszczać do PM nr 10 w Jaśle. Być może jest tutaj na forum jakiś Rodzic, którego dziecko uczęszcza do owego przedszkola i odpowie na moje pytanie.
Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)

Ps. Jakby ktoś był na tyle uprzejmy i napisał tutaj, w jakich granicach oscyluje miesięczna opłata, byłabym bardzo wdzięczna :)
sunShine
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 27 sierpnia 2013, 16:58

Re: Wyprawka do przedszkola

Post autor: sunShine »

Witaj Melisandre,
zacznę od odpłatności miesięcznej za przedszkole : otóż to zależy w jakim wieku jest Twoje dziecko i do jakiej grupy będzie uczęszczało , ponieważ dzieci w wieku 5-6 lat tj.zerówka 5-latka i zerówka 6- latka , może uczęszczać na zajęcia w godzinach od 8-13 tj.pięć godzin dziennie - bezpłatnie , albo od 6 czy 7 do 16 albo 17 (w zależności od tego jak czynne jest Wasze przedszkole) i wtedy opłata miesięczna średnio wynosi nie wiele ponad 300 zł + oczywiście dodatkowe zajęcia i potrzeby grupy (ale to nie są wielkie koszta) , na początku roku przedszkolnego opłata również za ubezpieczenie ok 30 - 40 zł. Przypomnę również , że dziecko potrzebuje zaświadczenie od lekarza , że jest zdrowe i może uczęszczać do przedszkola , podbite przez sanepid. Dobrze a teraz wyprawka :) otóż nie wiem jak w Waszym przedszkolu ,ale już w kilku rodzice muszą zakupić dzieciom zestaw książek ' na własną rękę ' czyli , że prócz wyprawki o której zaraz wspomnę dziecko powinno mieć zakupione książki - których spis można uzyskać w sekretariacie przedszkola albo też na drzwiach szkoły. Dobrze , a więc wyprawka to : kredki,flamastry,plastelina,ołówki,długopis,gumka do mazania,strugaczka,farby+ pędzelki,a wszystko to w piórniku czy pudełeczku na przybory.Ponad to blok rysunkowy,techniczny,kolorowy i jeśli to jest zerówka to zeszyt w kratkę i linię . Obuwie zamienne , a także stój gimnastyczny . Wychowawcy zazwyczaj mają też wymaganie by dziecko miało również teczkę na rysunki oraz taką z uchwytem do noszenia.To chyba wszystko co mam w pamięci i raczej wszystko co potrzebujecie. Życzę miłego spędzania czasu w grupie przedszkolnej dla pociechy.
Pozdrawiam sunShine .
Melisandre
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 27 sierpnia 2013, 14:42

Re: Wyprawka do przedszkola

Post autor: Melisandre »

Dziękuję za odpowiedź :) Pozdrawiam
cup
Mistrz
Mistrz
Posty: 94
Rejestracja: 24 września 2012, 11:39

Re: Wyprawka do przedszkola

Post autor: cup »

A czy ktorys rodzic posyla swoje dziecko do przedszkola nr 2 na Slowackiego? Moj 3-latek teraz będzie tam chodzil i tak sie zastanawiam co potrzebuje jeszcze. Moze ktoś w ogóle podzieli sie opinia jak jest w tym przedszkolu. Pozdrawiam.
Tenshi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 337
Rejestracja: 9 lutego 2012, 13:37

Re: Wyprawka do przedszkola

Post autor: Tenshi »

A pościel dla 3-latków? Kiedy pojawi się jakaś informacja, na drzwiach o wyprawce w 10?
Magda S.
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 19 marca 2014, 18:00

Re: Wyprawka do przedszkola

Post autor: Magda S. »

Spis potrzebnych rzeczy powinien już wisieć na tablicy.
Tenshi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 337
Rejestracja: 9 lutego 2012, 13:37

Re: Wyprawka do przedszkola

Post autor: Tenshi »

Byłam wczoraj- nie było, telefonu nikt nie odbiera.
ODPOWIEDZ