Pomoooocy INTERNET

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
Awatar użytkownika
NotoriusBIG
Guru
Guru
Posty: 153
Rejestracja: 19 czerwca 2009, 16:19

Re: Pomoooocy INTERNET

Post autor: NotoriusBIG »

GEONET - posiadam od nich internet od około 3-4-ech lat.
(Moja opinia - dodam, że mam dobry zasięg, antenę dobrze przytwierdzoną i nic mi do niej nie przecieka podczas burz))
PLUSY:
- stabilny
- w miarę szybko usuwają usterki - jeśli problem należy do nich (nie do użytkownika)
- gdy nie jest przeciążony chodzi całkiem dobrze
- w dobrych godzinach download i upload jak na polskie warunki - dobry
- bardzo rzadko przerwy w braku internetu
- dobry kontakt telefoniczny

MINUSY:
- nieczynne w soboty
- jeśli masz usterkę w święta/w niedzielę - musisz przeboleć brak neta do momentu dni roboczych
- czasem chodzi tak chu*owo, że filmy na Youtube trudno oglądać
- bardzo drogi sprzęt od firmy - anteny, karty sieciowe - nieproporcjonalny do ich wartości
- podobno - gdy chce się zerwać umowę to trochę to utrudniają - ale to nie reguła
- czasami internet tak chodzi, że można nabawić sie nerwicy, ale to nie zdarza się częstwo.

Mogliby podkręcić prędkość, warunkują to jednak zmianą sprzętu, która jest niestety kosztowna.


Gdybym miał podsumować... gdy Geonet zaczął istnieć na rynku miał bardzo dobry internet jak na tamte warunki, teraz konkurencja trochę podkopuje, gdyż oferuje więcej za podobną cenę. Wiem, że opinie na temat Geonet są różne, w każdym razie, gdybym miał wybrać internet w Jaśle i okolicach wybrałbym AP Media (jako numer 1), lub Geonet.
kociamberek
VIP
VIP
Posty: 737
Rejestracja: 8 sierpnia 2010, 18:48

Re: Pomoooocy INTERNET

Post autor: kociamberek »

boszeeeeeeeeeeeeeee ja proszę o info o T E L G M I E
rkoh
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 321
Rejestracja: 24 września 2011, 11:31

Re: Pomoooocy INTERNET

Post autor: rkoh »

co się rzucasz? może nie odpowiada tobie tylko autorowi wątku :/
kociamberek
VIP
VIP
Posty: 737
Rejestracja: 8 sierpnia 2010, 18:48

Re: Pomoooocy INTERNET

Post autor: kociamberek »

rkoh pisze:co się rzucasz? może nie odpowiada tobie tylko autorowi wątku :/
masz coś ciekawego do powiedzenia jeszcze
mala317
Ekspert
Ekspert
Posty: 85
Rejestracja: 23 lutego 2013, 18:47

Re: Pomoooocy INTERNET

Post autor: mala317 »

Ja założyłam ten temat i prosiłam o wypowiedzi na temat różnych firm. Więc powyższa opinia o firmie Geonet jest bardzo przydatna! A o telgamie to powiem tyle.... byli sprawdzili ... prawie spadli z dachu... kiepski miałam sygnał i pojechali :mur:
kociamberek
VIP
VIP
Posty: 737
Rejestracja: 8 sierpnia 2010, 18:48

Re: Pomoooocy INTERNET

Post autor: kociamberek »

u mnie z różnych firm byli a jedynie z telgamu zmierzyli sygnał, reszta to wróżbici chodzący z różdżkami
mala317
Ekspert
Ekspert
Posty: 85
Rejestracja: 23 lutego 2013, 18:47

Re: Pomoooocy INTERNET

Post autor: mala317 »

Ale potwierdzić mogę, że Panowie znali się na rzeczy i przyjechali bardzo szybko :) niestety mieszkam w takim miejscu, że akurat ich nadajniki są za daleko, albo ich nie widać, bo drzewa zasłaniają :(
kociamberek
VIP
VIP
Posty: 737
Rejestracja: 8 sierpnia 2010, 18:48

Re: Pomoooocy INTERNET

Post autor: kociamberek »

nie wiem co na tym forum tak namawiają na ap media, może przez tego banera na głównej :kwasny:
dawid0597
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 9 lutego 2013, 21:59

Re: Pomoooocy INTERNET

Post autor: dawid0597 »

ja sie wlasnie zastanawiam nad apmedia albo telgam ale jeszcze newiem co wybrac :C
Parasol
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 303
Rejestracja: 2 lutego 2007, 19:51
Lokalizacja: Jasło

Re: Pomoooocy INTERNET

Post autor: Parasol »

@kociamberek: pewnie każdy chwali to co ma!
Sam mam WiFi z AP-Media i też go chwaliłem, uznając, że przy maksymalnym transferze 10/1Mb jeśli osiągam w godzinach szczytu 4/1Mb, to znaczy że jest bardzo dobrze.
Na szczęście dla mnie, ostatnio coś się popsuło i po zgłoszeniu tego do serwisu (dwukrotnym, bo za pierwszym razem coś tam przestawili i uznali, że jest OK) - przyjechali panowie, uznali, że to nie tak ma być, przestawili antenkę na inny swój nadajnik i od tej pory (od kilku dni) nie zdarzyło mi się, żeby transfer był niższy, niż zadeklarowane 10/1Mb, po godzinie 23 (do 10 rano) jest nawet 14/1Mb.
Teraz mi się podoba - działa szybko nawet w godzinach szczytu, mam nadzieje, że tak pozostanie.
Awatar użytkownika
Ryś
Guru
Guru
Posty: 120
Rejestracja: 18 października 2011, 19:19

Re: Pomoooocy INTERNET

Post autor: Ryś »

kociamberek pisze:boszeeeeeeeeeeeeeee ja proszę o info o T E L G M I E
Wiesz, skoro nikt nie narzeka , a chwalić jak wiadomo w PL jest trudniej - taka cecha , to opinia jest pozytywna.
TELGAM S.A. to spółka akcyjna , obsługuje oprócz klientów indywidualnych , największe firmy w okolicy Gamrat i jego spółki, Pektowin, Banki , Szpital w Jaśle i wiele innych.

Trudno porównywać Telgam z jednoosobowymi działalnościami gospodarczymi ( jak wyżej w wątku )..dostarczającymi neta- dziś są jutro nie ma..

U mnie usługi TELGAM działają bez zarzutu , Telewizja, Internet, Telefon i Monitoring.
Obrazek
Baroo
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 1 czerwca 2013, 10:58

Re: Pomoooocy INTERNET

Post autor: Baroo »

Widzę tu taki silny PR Telgamu, że aż się zarejestrowałem. Nie przeceniaj tak Telgamu. TP to też spółka akcyjna, a jej kurs w ciągu miesiąca spadł o 60% po tym jak ujawnili wyniki finansowe.
Co do obsługi firm, to z tego co się orientuję to spółki Gamratu stopniowo rezygnują z usług Telgamu. Pektowin obsługuje zupełnie inna firma (sam jestem jej pracownikiem i sam instalowałem tam internet). Banki z małymi operatorami w zasadzie nie rozmawiają (z drobnymi wyjątkami), bo mają umowy korporacyjne z TP lub Exatelem. Jeżeli chodzi o Szpital to też z tego co wiem nie jest to prawdą.

Nie umniejszam tu w żaden sposób jakości usług Telgamu, ale musiałem pewne rzeczy sprostować, żeby inni uczestnicy forum nie zostali wprowadzeni w błąd.
Awatar użytkownika
Ryś
Guru
Guru
Posty: 120
Rejestracja: 18 października 2011, 19:19

Re: Pomoooocy INTERNET

Post autor: Ryś »

Baroo pisze:Widzę tu taki silny PR Telgamu, że aż się zarejestrowałem. Nie przeceniaj tak Telgamu. TP to też spółka akcyjna, a jej kurs w ciągu miesiąca spadł o 60% po tym jak ujawnili wyniki finansowe.
Co do obsługi firm, to z tego co się orientuję to spółki Gamratu stopniowo rezygnują z usług Telgamu. Pektowin obsługuje zupełnie inna firma (sam jestem jej pracownikiem i sam instalowałem tam internet). Banki z małymi operatorami w zasadzie nie rozmawiają (z drobnymi wyjątkami), bo mają umowy korporacyjne z TP lub Exatelem. Jeżeli chodzi o Szpital to też z tego co wiem nie jest to prawdą.

Nie umniejszam tu w żaden sposób jakości usług Telgamu, ale musiałem pewne rzeczy sprostować, żeby inni uczestnicy forum nie zostali wprowadzeni w błąd.
Masz złe informacje i aż nie wytrzymałeś :D będąc pracownikiem konkurencji , ale to normalne...na forum
Ja prostuje to co Ty napisałeś:
Gamrat i jej spółki zwiększają usługi w TELGAM S.A. w zakresie łączy światłowodowych
Pektowin podpisał umowę na telefony z TELGAM S.A. z tego co wiem
BS Biecz i PKo sa klientami Telgam - na stronie www.telgam.pl na dole są loga klientów.
Szpital korzysta z usług Telgam S.A.

Wiesz zachowajmy równowagę , jest konkurencja która ostro reklamuje się na forum więc piszmy o wszystkich firmach z których usług mogą korzystać mieszkańcy na rynku jasielskim .

TELGAM S.A.
AP-media
Sigma
Geonet
Pascal
Multimedia
Orange
Play
Plus
T-Mobile
Ktos tu pytał o opinie o Telgam S.A. , więc odpowiedziałem i nie ma się co denerwować Panowie z innych działalności :hyhy:
Baroo
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 1 czerwca 2013, 10:58

Re: Pomoooocy INTERNET

Post autor: Baroo »

Z mojej wiedzy mylisz się co najmniej w przypadku 2 z czterech wymienionych klientów. Często w ramach współpracy pomagamy klientom optymalizować koszty (podpowiadamy z jakich łączy można zrezygnować, bo nie są już wykorzystywane) w związku z czym przeglądamy faktury za usługi telekomunikacyjne. Loga Telgamu na nich nie widziałem.
dawid0597
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 9 lutego 2013, 21:59

Re: Pomoooocy INTERNET

Post autor: dawid0597 »

możne mi ktoś wytłumaczy czemu na str testujących łącze mam wyświetlonego innego dostawce internetu ,mam internet z SIGMY a pisze mi AP-MEDIA ???
Obrazek
ODPOWIEDZ