Patelnia Zepter

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
Awatar użytkownika
rjarek
VIP
VIP
Posty: 579
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 09:18

Patelnia Zepter

Post autor: rjarek »

Witam.
Chciałem zapytac czy warto kupic patelnię Zeptera, ceny na allegro kształtują sie w okolicach 800 zł. Czy faktycznie mozna smazyc bez tłuszczu, można zaoszczędzić na gazie, kupować ryflowaną czy gładką? Czy to dobra inwestycja w zdrowie? A może lepiej cały zestaw na prezentacji?
Proszę o wszelkie informacje zwłaszcza od tych co mają( a nie są sprzedawcami tylko użytkownikami).
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: Patelnia Zepter

Post autor: clashtorny »

Szczerze powiedziawszy radziłbym Tobie zakupić najlepszą patelnię z firmy Berghoff (chyba dobrze napisałem :D) i nie przepłacać za pic na wodę zeptera.
Kupiłem raz na takiej prezentacji blender który około 10 lat temu kosztował astronomiczną kwotę 700zł O.o w tej chwili tylko się z nim męczę bo jest zbyt małej mocy, grzeje się strasznie gdyż nie ma otworów wentylacyjnych a za jego cenę kupiłbym ze 3 blendery bosha albo brauna :D
gotrek
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 27 stycznia 2013, 16:35

Re: Patelnia Zepter

Post autor: gotrek »

z 10 lat temu kupiłem cały zestaw zeptera i od tamtej porty gotuję praktycznie tylko na nim, garnki pomimo upływu lat dalej są w bardzo dobrym stanie, mój brat też wtedy kupił ten zestaw i sytuacja jest ta sama, oczywiście że da się smażyć bez tłuszczu jedyny tłuszcz to ten co wypłynie z mięcha i jest to na prawdę dobre, osobiście bym polecił ;)
Awatar użytkownika
CrazyVirus
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 301
Rejestracja: 22 czerwca 2009, 08:33

Re: Patelnia Zepter

Post autor: CrazyVirus »

Kup sobie patelnie żeliwną to posłuży Ci do śmierci, ewentualnie stalową dobrej jakości. Jeśli chcesz jeść bardziej zdrowe potrawy i mniej kaloryczne to po prostu gotuj na parze a jeśli tylko taka możliwość występuje to nie poddawaj składników obróbce termicznej. Moim zdaniem nie ma sensu wydawać 800zł za patelnie. Jak już chcesz zdrowiej żyć to lepiej sobie za te pieniądze kup karnet na basen, siłownie lub jakiś sport uprawiaj. Jak będziesz smażył sobie jedzenie na niewielkich ilościach oleju lub oliwy raz na jakiś czas to nie umrzesz od tego. Tłuszcze też są potrzebne naszemu organizmowi. Ewentualnie jak już tak bardzo chcesz zdrowiej smażyć to kup teflonową albo emalie, tylko obchodź się z nimi ostrożnie bo uszkodzony teflon podobno jest rakotwórczy. Ja tylko jeszcze raz powtórzę to co na początku: jak chcesz mieć trwała patelnię to poczytaj o żeliwnych. Do nich nic nie przywiera, tak samo teflonowe i emalia tylko że te drugie nie dorównują ani trochę trwałością do żeliwnych.

Dodam jeszcze, że kiedyś szukałem info o szybkowarach w internecie i kilka osób pisało, że szybkowary Zeptera im eksplodowały. Zainteresuj się firmami które robią sprzęt typowy dla gastronomii i są w tej branży od lat. Myślę, że na takich firmach się nie zawiedziesz bo gastronomia ma dużo większe wymagania niż przeciętny kowalski.
Awatar użytkownika
CrazyVirus
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 301
Rejestracja: 22 czerwca 2009, 08:33

Re: Patelnia Zepter

Post autor: CrazyVirus »

Jeszcze dodam (bez jadu), że chyba jednak nie masz za dużego pojęcia o zdrowym odżywaniu skoro myślisz, że smażenie bez tłuszczu zapewni Ci zdrowie. Nie daj się nabić w butelkę na jakieś cudowne patelnie. Ja Ci dam lepszą radę co do zdrowego odżywania:
Kup sobie książkę kucharską "Kuchnia Polska" jest ona z lat 80 (dokładniej 1989), na samym początku ma dobre opracowanie Stanisława Bergera na temat zdrowego odżywania, dietetyki. Dodatkowo zawiera dużo przepisów Kuchni Polskiej + przykładowe jadłospisy. Zdrowe odżywanie nie jest wcale takie skomplikowane a tym bardziej drogie. Jak to sobie przyswoisz to będziesz wiedział ile twój organizm potrzebuje konkretnych składników. Wtedy będziesz mógł sobie ułożyć jadłospis np na 2 tygodnie. Zakup sobie też tablice tablice składu żywności (aktualne, nie sprzed 10 lat). Dzięki temu będziesz wiedział ile poszczególnych składników jest w danym produkcie/potrawie. Ta książka kucharska + tablice nie wyjdzie na pewno więcej niż 50zł. Da Ci to podwaliny informacji o tym jak się zdrowo odżywiać. Zostaje Ci jeszcze 750zł. Możesz to wydać tak jak pisałem wcześniej na dobrej jakości patelnie, garnek do gotowania na parze i jeszcze spokojnie zostanie Ci na hobby i sport.
Nie myśl sobie, że jestem z konkurencji i nie chce dać zarobić firmie. Po prostu skoro chcesz zdrowo się odżywiać to zrób to co pisałem wcześniej i kupuj produkty mało przetworzone. Zastanów się dlaczego tak bardzo chcesz wydać tyle pieniędzy na jakieś magiczne patelnie?

Dla porównania:
- smażenie bez tłuszczu zapewni Ci zwykła patelnia teflonowa
- nieprzywieranie: teflonowa, emalia, żeliwna
- oszczędność gazu: prowadzisz restauracje i smażysz 24/h? Na pewno nie, więc zakup takiej patelni zapewne nie obniży kosztów energii w taki sposób, że odczuje to twój portfel. Oszczędność gazu zapewni Ci szybkowar, w którym ugotujesz rosół nie w 3h ale w 30 minut zachowując więcej składników odżywczych i witamin. Szybkowar dobrej firmy dostaniesz za mniej niż połowę tego co wydałbyś na patelnie Zeptera.

Przemyśl to poważnie, moim zdaniem to jest taki szwindel żeby zrobić z ludzi idiotów i wyciągnąć kasę. Daje sobie rękę uciąć, że ta patelnia nie ma nic co byłoby Ci potrzebne. Stracisz pieniądze i guzik z tego będziesz miał. To co oferuje ta patelnia dostaniesz o wiele taniej. Zdrowe odżywianie zapewni Ci to co pisałem wyżej, a nie wyeliminowanie tłuszczu.
Jeśli chcesz to płać, ale zobaczysz, że miałem rację a Ty tylko straciłeś pieniądze. Nie daj się robić w bambuko.
Awatar użytkownika
CrazyVirus
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 301
Rejestracja: 22 czerwca 2009, 08:33

Re: Patelnia Zepter

Post autor: CrazyVirus »

Przepraszam że tyle piszę ale nie mogę się powstrzymać. Właśnie oglądam filmiki na YT które mają niby udowodnić wyższość patelni Zeptera nad normalną. I tak: usmażone mięso w tłuszczu ma kilkanaście gramów wagi mniej niż to na Zepterze. Oczywiście nie zatrudnili do tych testów profesionalnego kucharza tylko blondynkę. Dalej: ryba ze zwykłej patelni ma inny kolor, jest nieapetyczna (smażyła osoba która nie ma o tym pojęcia), ryba z Zeptera oczywiście cudownie wygląda i ma 100% wartości odżywczej co jest bzdurą bo pod wpływem wysokiej temperatury następują nieodwracalne straty witamin i składników odżywczych i nie ma znaczenia czy będzie to gotowanie czy smażenie. Produkt po obróbce termicznej nigdy nie będzie miał 100% tych składników co ten bez obróbki.

Nie no nie mogę prościej JA [...] chyba tylko idiota który nie ma pojęcia o przygotowaniu potraw nabierze się na takie coś i wyda kosmiczną sumę na Zeptera. Zatrudnili blondynkę która nawet nie potrafi usmażyć mięsa na normalnej patelni tylko przepala tłuszcz. Potrawa waży o 40g więcej niż ta smażona w tłuszczu: och tak, super oszczędność, nie ważne, że za patelnie zapłacisz 800zł przecież możesz zaoszczędzić 30zł na tłuszczu w skali miesiąca. Na litość Boską, autorze posta nie wydawaj kasy na to. To jest czysta gra marketingowa która ma zrobić wodę z mózgu i wyciągnąć kosmiczną sumę. Tyle ode mnie w tym temacie. Chcecie to płaćcie. Te patelnie są na takim poziomie jak Telezakupy Mango.
Jeśli ktoś ma inne zdanie to śmiało piszcie, ciekawe czy te patelnie potrafią coś czego nie potrafi patelnia tańsza o 700zł?

Jeśli mimo to nie przemawia do Ciebie moja opinia to dodam, że kształciłem się w zawodzie kucharza i z tego względu na mnie nie robią wrażenia takie wynalazki. Po prostu to może zrobić wrażenie na kimś kto kiepsko radzi sobie w kuchni. Każdy ogarnięty kucharz doskonale wie, że takie efekty można uzyskać na najtańszych patelniach. Potrzeba tylko trochę wiedzy kulinarnej i sprawności. Z resztą popatrz sobie na znanych kucharzy, jakoś nie stosują super wynalazków a mimo to ich potrawy wyglądają kapitalnie. Poza tym kolega clashtorny na pewno ma podobne zdanie co do mojego bo z tego co się orientuję też się kształcił w kierunku gastronomicznym.
Awatar użytkownika
rjarek
VIP
VIP
Posty: 579
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 09:18

Re: Patelnia Zepter

Post autor: rjarek »

Dobrze mówicie, nie kupię tej patelni postawię na jakąś żeliwną dobrej jakości.
Awatar użytkownika
CrazyVirus
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 301
Rejestracja: 22 czerwca 2009, 08:33

Re: Patelnia Zepter

Post autor: CrazyVirus »

Tylko poczytaj trochę o żeliwnych bo one wymagają innego traktowania niż stalowe. Ja Cie mogę zapewnić, że żeliwne są bardzo wytrzymałe. Z resztą poczytaj w internecie o nich.
bezel01234
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 20 maja 2013, 23:56

Re: Patelnia Zepter

Post autor: bezel01234 »

ja mam garnki z zeptera tylko bardzo dawno kupione i jestem z nich zadowolony :) cały czas są jak nowe
Magladenka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 286
Rejestracja: 21 maja 2013, 19:21

Re: Patelnia Zepter

Post autor: Magladenka »

Garnki jednak mają bardzo duże znaczenie w gotowaniu. To co do garnka włożysz - jest najważniejsze - ale też bardzo ważne jest to, w czym się gotuje. Niektóre emalie na garnkach są toksyczne, łuszczą sie po czasie. Na to też trzeba zwracać uwagę, to wcale nie jest magia.
andrzej_ar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 251
Rejestracja: 7 października 2011, 20:41

Re: Patelnia Zepter

Post autor: andrzej_ar »

potwierdzam, nasze garnki zeptera mają już 16 lat i dalej jak nowe .
Jednak oczywiście traktujemy je jak zwykłe garnki i tych cudów pokazywanych na prezentacjach nikt w praktyce nie stosuje - nie ma czasu na takie wydziwianie :) Ot zwykłe garnki dobrej jakości. Na pewno nie są warte tych pieniędzy - tak z perspektywy czasu patrząc
Awatar użytkownika
CrazyVirus
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 301
Rejestracja: 22 czerwca 2009, 08:33

Re: Patelnia Zepter

Post autor: CrazyVirus »

Ja za emaliowanymi nie przepadam. Z wyglądu są one takie "swojskie" ale emalia lubi odpryskiwać a taki garnek nie powinien być już używany. Zwykłe stalowe może i nie grzeszą wyglądem ale są bardziej wytrzymałe na uszkodzenia. A co do garnków, że mają 6 lat i jak nowe to według mnie żaden wyczyn. Normalne stalowe spokojnie tyle wytrzymają. Po prostu o sprzęt kuchenny trzeba dbać i umieć go używać.
andrzej_ar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 251
Rejestracja: 7 października 2011, 20:41

Re: Patelnia Zepter

Post autor: andrzej_ar »

andrzej_ar pisze:potwierdzam, nasze garnki zeptera mają już 16 lat i dalej jak nowe .
Nie 6 a 16 lat.

I nawet jeśli wytrzymają jeszcze kolejne 10 to i tak te kilka tysięcy na nie wydane w 1997r (bodajże) to była masa pieniędzy.
Ewa123
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 23 marca 2013, 10:39

Re: Patelnia Zepter

Post autor: Ewa123 »

To prawda. Tanie nie są ale można śmiało polecić. Używam ich od 2004 roku i jestem bardzo zadowolona.
doradcazepteronline
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwietnia 2019, 09:30

Re: Patelnia Zepter

Post autor: doradcazepteronline »

Witajcie! W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym doradcą online. Pozostaję do dyspozycji dla wszystkich zainteresowanych tematyką wyposażenia kuchni najwyższej jakości sprzętem Jeśli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiem zarówno w tym jak i skorelowanych wątkach. Ada Doradca online Zepter International Poland shop.zepter.com.pl [email protected]
ODPOWIEDZ