Ubrania do oddania

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
Jester
Guru
Guru
Posty: 113
Rejestracja: 25 marca 2008, 12:10

Ubrania do oddania

Post autor: Jester »

Chciałabym oddać używane ubrania. Są to ubrania damskie, rozmiar 34. Ubrania są używane, ale w bardzo dobrym stanie i dobrej jakości. Po prostu z nich "wyrosłam" :wstyd:
Nie chcę sprzedawać, tylko przekazać komuś, kto naprawdę potrzebowałby takiej pomocy. Może ktoś mógłby podpowiedzieć komu przekazać? W swoim otoczeniu nie mam osób, którym mogłabym pomóc w taki sposób, a nie bardzo nawet mam czas, żeby gdzieś poszukać.
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: Ubrania do oddania

Post autor: Pemek94 »

Bardzo pomysłowe i dobre posunięcie. Teraz gdy te całe kosze na ubrania są własnością prywatnych firm, które przekazują ubrania do szmateksów nie ma gdzie pozbyć się starych ubrań. Raz w roku Caritas czy tam PCK przeprowadza zbiórkę takich ubrań ale to za mało! Powinien być jakiś punkt w Jaśle, który w każdy dzień powinien przyjąć taką odzież. A jeśli jest to powinien być on bardziej znany. Często jest tak, że stare ubrania, niekoniecznie zniszczone, które z jakiegoś powodu nam już nie posłużą mogą się przydać komuś innemu w gorszej sytuacji.
Jester
Guru
Guru
Posty: 113
Rejestracja: 25 marca 2008, 12:10

Re: Ubrania do oddania

Post autor: Jester »

A ja właśnie nie chcę przekazywać tych rzeczy przez żadnych pośredników. Powiedzmy, że dotarły do mnie pewne wskazówki, że może lepiej bezpośrednio przekazywać ubrania (czy pomoc) potrzebującym (o ile mamy taką możliwość) - gdybyście zatem wiedzieli, mogli podpowiedzieć komu - byłabym bardzo wdzięczna. Wierzę w to właśnie, że komuś by się przydały.
Niebawem się przeprowadzam i robię porządki w szafach. Część rzeczy wyrzuciłam już na śmietnik: były zbyt zniszczone, żeby je komuś oddać, ale to, co zostało jest naprawdę w bardzo dobrym stanie.
Awatar użytkownika
Strange Love
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 31 maja 2010, 15:35

Re: Ubrania do oddania

Post autor: Strange Love »

Sama miałam ten problem ostatnio, ale akurat była jakaś zbiórka odzieży gdzie zbierali sprzed domów. Też myślałam gdzie i komu moge je oddać, ale że wydarzyła się ta zbiórka to poszłam na łatwiznę ;) Jeśli masz ubrania dziewczęce może by podjechać do domu dziecka, tam dziewczynki by sobie coś powybierały. A jeśli są dobrej jakości myśle, że nie czułyby się urażone czy coś.
leli
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 4 kwietnia 2013, 09:16

Re: Ubrania do oddania

Post autor: leli »

to prawda ze niema gdzie odać odzieży ja również miałam dużo ciuszków do odania po dzieciach ,włożyłam do 3 reklamówek i za niesłam do gminy położyłam na ławkę koło dzwi położyłam kaltke na nich do wzięcia.Za godzinę poszłam z ciekawośći sprawdzić czy ktoś w zioł na tknełam się akurat na pewną panią z dwójką małych dzieci jak zabierała ciuszki.To był dobry pomysł tam położenia ,powino być tam jakieś miejsce na zostawianie ciuszków dla osób które by po czebowały a jest ich dużo
izabel12
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 11 listopada 2019, 19:15

Re: Ubrania do oddania

Post autor: izabel12 »

Gdzie w Jaśle można sprzedać ubranka dziecięce ?
ODPOWIEDZ