Organista z franciszkanow vs małego kościółka - ślub

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
Tomek234
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 21 października 2012, 13:16

Organista z franciszkanow vs małego kościółka - ślub

Post autor: Tomek234 »

Pisałem podobny wątek i teraz prosze ostateczna porade. Otóz slub mam na Sobniowie a wszyscy wiedza ze tamtejszy organista gra jak krowa buczaca. I tu nasuwa sie decyzja * z franciszkanow czy malego kosciolka. co sadzicie?
dragon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 202
Rejestracja: 19 lutego 2010, 22:29

Re: Organista z franciszkanow vs małego kościółka - ślub

Post autor: dragon »

z małego kościółka proponuję ...
Tomek234
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 21 października 2012, 13:16

Re: Organista z franciszkanow vs małego kościółka - ślub

Post autor: Tomek234 »

Jakie argumenty?
dragon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 202
Rejestracja: 19 lutego 2010, 22:29

Re: Organista z franciszkanow vs małego kościółka - ślub

Post autor: dragon »

Ciekawy repertuar /piękne, a nawet wzruszające utwory/, świetnie gra i śpiewa. Dla mnie we franciszkanach jakoś tak zaciąga, coś mi nie gra połączenie śpiewu z grą - ale nie znam się. Podobno młody człowiek, a wrażenie jakby śpiewał ktoś w sile wieku. To tylko takie moje "nie przepadam" za sposobem śpiewu jak we franciszkanach. Innych argumentów nie mam.
jkowal
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 25 sierpnia 2009, 00:53

Re: Organista z franciszkanow vs małego kościółka - ślub

Post autor: jkowal »

dragon pisze:Ciekawy repertuar /piękne, a nawet wzruszające utwory/, świetnie gra i śpiewa. Dla mnie we franciszkanach jakoś tak zaciąga, coś mi nie gra połączenie śpiewu z grą - ale nie znam się. Podobno młody człowiek, a wrażenie jakby śpiewał ktoś w sile wieku. To tylko takie moje "nie przepadam" za sposobem śpiewu jak we franciszkanach. Innych argumentów nie mam.
Tak jak powyżej, polecam pana z "małego kościółka", bardzo ładne pieśni potrafi grać i do tego przyjemnie śpiewa, i ludzie przy nim jakoś prędzej śpiewają niż przy innych organistach których słyszałem w Jaśle :)
A tak swoją drogą, nie lepiej wybrać się do obydwu kościołów i posłuchać po prostu organistów i wybrać według własnego gustu? :)
Agaz
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 27
Rejestracja: 14 stycznia 2011, 16:52

Re: Organista z franciszkanow vs małego kościółka - ślub

Post autor: Agaz »

uważam, że organista z małego kościółka był jednym z najlepszych w jaśle jednak po chorobie którą przeszedł jego głos się łamie, niestety nie brzmi tak jak dawniej...
Awatar użytkownika
avicularia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, 18:02
Lokalizacja: Dżasło

Re: Organista z franciszkanow vs małego kościółka - ślub

Post autor: avicularia »

Pan Janusz z ,,małego Kościółka" jest bardzo życzliwą osobą, ale faktycznie choroba trochę nadszarpnęła go wokalnie. Co do ,,repertuaru" to Młodzi mogą sami wybrać sobie pieśni, które mają być śpewanie na ślubie. Oczywiscie zgodnie z Rytuałem
Tomek234
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 21 października 2012, 13:16

Re: Organista z franciszkanow vs małego kościółka - ślub

Post autor: Tomek234 »

Oglnie zauważyłem dużo opinii chwalących mały kościółe. A jeszcze co powiecie o tym z Franciszkanów. Wiecie zależy mi na dobrym wyborze bo ten z Sobniowa to polityk nie muzyk bez talentu.
Awatar użytkownika
Wojtq
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 23:54

Re: Organista z franciszkanow vs małego kościółka - ślub

Post autor: Wojtq »

Organista z Franciszkanów to młody mężczyzna po studiach muzycznych. Co do umiejętności zastrzeżeń mieć nie można. Wystarczy po mszy zostać i posłuchać jak gra utwory sławnych wielkich kompozytorów. Oprawy muzycznej raczej ciężko szukać lepszej niż tej w jego wykonaniu. Ocenę śpiewu zostawiam Tobie. Mnie tam odpowiada.
pipi86
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 22:32

Re: Organista z franciszkanow vs małego kościółka - ślub

Post autor: pipi86 »

najlepiej organista z Małego Kosciółka wraz z chórem Soli Deo :))
Tomek234
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 21 października 2012, 13:16

Re: Organista z franciszkanow vs małego kościółka - ślub

Post autor: Tomek234 »

najlepiej organista z Małego Kosciółka wraz z chórem Soli Deo
To raczej trochę przesada :D brać cały chór + organistę. Chyba zdecyduję się na tego z Franciszkanów, pewny bo ma te studia muzyczne jak mówicie, gra utwory więc z paroma "ślubnymi piosnkami" pewnie poradzi sobie :)
Ja po prostu nie znam się na tym, ale jeden raz w życiu - trzeba nająć profesjonalistę z papierkiem :cool:
Awatar użytkownika
paulo06
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 373
Rejestracja: 4 października 2012, 13:54

Re: Organista z franciszkanow vs małego kościółka - ślub

Post autor: paulo06 »

ja proponuje z malego kosciolka ;p
Tomek234
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 21 października 2012, 13:16

Re: Organista z franciszkanow vs małego kościółka - ślub

Post autor: Tomek234 »

Wszyscy zachwalają ten mały kościółek. A powiedzcie ma ten organista jakiś papierek, cokolwiek bo wiecie... z takim "studentem muzyki" z franciszkanów to ciężko konkurować.
pipi86
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 22:32

Re: Organista z franciszkanow vs małego kościółka - ślub

Post autor: pipi86 »

to, że ktoś ma papierek nie oznacza wcale, że jest dobry :D
Tomek234
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 21 października 2012, 13:16

Re: Organista z franciszkanow vs małego kościółka - ślub

Post autor: Tomek234 »

że ktoś ma papierek nie oznacza wcale, że jest dobry
Może i nie ale na pewno świadczy dużo o zainteresowaniu i pasji. Kiedyś byłem w Skołyszynie na mszy, tamtejszy organista to jakiś kompletny niewypał. Włącza laptopa i surfuje po necie, na mszy. Księdzu sporadycznie zagra, jak mu zaskoczy. Szok... Nie sądzę żeby taki miał studia muzyczne, więc jednak papierek jest ważny
ODPOWIEDZ